Půjčovna Bazar

Telefon: +420 776 35 14 35

Tipy a triky při používání autoboxů

Autoboxy značky Thule z naší půjčovny, lze využít nejen pro pohodlnější cestování, ale i při menším stěhování či vyklízení.

Upevnění střešního autoboxu.

Upevnění autoboxu na střechu automobilu není nijak náročné zvládne to úplně každý, dokonce i když vidí autobox úplně poprvé. Navíc zákazníkům naší firmy osobně rádi pomůžeme a poradíme s montáží autoboxu. Další výhodou autoboxů značky Thule je jejich velice snadná montáž.

Autobox se položí na již namontované střešní nosiče, odemkne se a otevře. Uvnitř autoboxu uvidíte 4 posuvné šroubovací hlavice, které jednoduše šroubováním povolíte a rozevřete kleštičky sloužící k přichycení autoboxu, ty uvidíte na spodní straně autoboxu. Posunete je do potřebného rozmezí podle vašich střešních nosičů a po té utáhnete opět šroubovitým pohybem, v opačném směru než jste je povolovali. Kleštičky na spodní straně tak pevně sevřou vaše střešní nosiče a autobox tak bude připravem pro naložení zavazadel.                                                   

U starších autoboxů značky Thule je systém uchycení autoboxu odlišný, ale z naší nabídky se to týká pouze autoboxů typu Pacific 700, pokud máte zájem o tento střešní autobox, neváhejte, pište nebo volejte, ochotně vám poradíme.                                                                 

Na co autobox namontovat - střešní nosiče

Existují dva druhy střešních nosičů.

  • 1. Typ střešních nosičů, který se připevňuje rovnou na střechu automobilu - tkz. zahrádka.                                                                                                                            
  • Tento typ střešních nosičů u nás nepůjčujeme, každá značka automobilu má totiž jiný tvar uchycení, někdy dokonce i každý model od stejné značky.
  • 2. Typ střešních nosičů - příčníky, které se připevňují na Hagusy - podélníky, které bývají součástí vozidla a jsou až na vyjímky univesální.                                                       
  • Tento typ střešních nosičů můžete najít v naší půjčovně autoboxů a střešních nosičů značky Thule. S jejich montáží, taktéž ochotně poradíme. Lze je půjčit v konpletu s autoboxem a nebo i samostatně, třeba i pod držáky na kola, či jiná zavazadla, nejen pro potřebu připevnění autoboxu.

Praktická varování :


Pokud vlastníte vyšší vůz / někdy se to může týkat i standartních vozů /, je třeba dát si pozor při vjezdu do podzemních i venkovních garáží obchodních center a pod., ale i jinde, kde by mohlo být riziko sníženého stropu. Většinou při stavbách těchto garáží nikdo nepočítal s tím, že bude tyto prostory využívat i někdo, kdo bude mít na střeše upevněný autobox či střešní nosiče + kola. V takovém případě uslyšíte i pocítíte silný náraz při kterém dojde k poškození boxu a nebo také k zapříčení vozu v prostorách garáží, většinou v místech s osvětlením či klimatizací. Doporučujeme pokud máte na střeše upevněn autobox a nebo střešní nosiče + kola, parkovat raději na volných prostranstvích. 


Pozor na zloděje :


Autoboxy zn. Thule, přestože jsou zamykatelné se mohou stát předmětem krádeže, zejména nové a větší typy autoboxů. Doporučujeme neparkovat na odlehlých místech, nenechávat věci přes noc uvnitř autoboxu. U některých pojištoven je možné si autobox či střešní nosiče připojistit, třeba i jen na období dovolené, kdy autobox používáte.